دسته‌بندی نشده, مقالات

تعرفه ارتودنسی کودکان در گرگان

قطعا امروزه با توجه به شرایط اقتصادی کشور هزینه هایی مانند هزینه های درمانی نیز افزایش پیدا کرده است، بنابراین اطلاع از قیمت و تعرفه های درمانی حق هر بیماری است که قبل از انجام درمان خود از آن آگاهی پیدا کند . در این مقاله قرار است تا راجع به تعرفه ارتودنسی کودکان در گرگان صحبت کنیم. اقدام به انجام ارتودنسی از سنین کودکی از جمله از توصیه هایی است که بسیاری از دندانپزشکان و متخصصان ارتودنسی به آن توجه ویژه ای نشان داده اند و به همه خانواده ها توصیه می شود تا در سنین کودکی فرزند خود را برای معاینه پیش یک متخصص ارتودنسی ببرند تا از شرایط دندان های کودک خود مطلع شوند و در صورت شناسایی مشکلاتی سریع به برطرف کردن آن اقدام کنند .

برای آشنایی با تعرفه های ارتودنسی کودکان در گرگان و همچنین آشنایی با نکات و عواملی که به آن وابسته هستند پیشنهاد می کنیم تا این مقاله را مطالعه بفرمایید.

تعرفه ارتودنسی کودکان در گرگان

متخصص ارتودنسی کودکان در گرگان

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی گرگان

متخصص ارتودنسی کودکان در گرگان
تسلط به تکنیک های روز دنیا
خدمات: ارتودنسی نامرئی، ارتودنسی سرامیکی، ارتودنسی متحرک ، ارتودنسی دیمون ،

ارتودنسی همراه با جراحی فک و ناهنجاری های دهان و دندان

  • آدرس: بلوار نهارخوران – مابین عدالت 74 و 76 – ساختمان پارک رویال – طبقه اول
  • تلفن: 09901429006
  • وبسایت: www.drabdolahi.com
  • ایمیل:dr.f.abdollahi@gmail.com
  • اینستاگرام : dr.f.abdollahi

تعرفه ارتودنسی کودکان در گرگان

تعرفه ارتودنسی کودکان در گرگان دغدغه بسیاری از خانواده هاییست که میخواهند نسبت به درمان ناهنجاری های فک و دندان فرزندان خود اقدام کنند . ارتودنسی اگر در سنین پایین و کودکی انجام شود سریعتر به درمان پاسخ داده و در نتیجه تعداد جلساتی که به پزشک مراجعه میکنید کمتر است به همین علت هزینه ای که در آخر برایتان تمام می شود نیز کمتر خواهد بود .

البته عوامل مختلفی بر تعرفه ارتودنسی کودکان تاثیر گذارند که در ادامه به بررسی آن ها خواهیم پرداخت .

تعرفه ارتودنسی کودکان در گرگان

عواملی که در تعرفه ارتودنسی کودکان در گرگان موثر هستند :

در واقع نمی توان به طور قطع بیان کرد که هر ارتودنسی برای بیماران انجام می شود چه هزینه هایی را شامل می شود چرا که درمان های متفاوتی با ارتودنسی وجود دارد که بسته به به نوع درمان بیمار از براکت ها و وسایل گوناگونی استفاده می شود و هر کدام از این تجهبزات ها قیمت های متفاوتی را سبب می شوند. پس چنین می توان گفت که تعرفه ارتودنسی کودکان در گرگان به عوامل زیر بستگی دارد :
1. نوع براکت انتخابی
2. مدت زمان درمان
3. نوع درمان و پیچیدگی آن
4. دکتر مورد نظر و شیوه کاری او
5. نوع ارتودنسی مورد نظر
6. سن بیمار و شدت ناهنجاری

نوع براکت انتخابی

نوع براکت انتخابی یکی از عواملی است که می تواند در تعرفه ارتودنسی کودکان در گرگان بسیار موثر باشد . در واقع برای انجام ارتودنسی سه نوع براکت سرامیکی، فلزی، لینگوال وجود دارد که در بعضی موارد دکتر به بیمار شانس انتخاب می دهد و در مواردی هم خود پزشک شخصا به انتخاب خود که از بقیه مناسب تر است را انتخاب می کند.

براکت های فلزی از جنس استیل ضد زنگ هستند و نسبت به لینگوال و سرامیکی از قیمت پایین تری هم برخوردارند و علاوه بر آن دوام خوبی را هم از خود نشان داده اند.
براکت های سرامیکی بدین صورت هستند که متناسب با فک و دندان بیمار ساخته می شوند اما در هر حال شکننده بودن خود را حفظ کرده اند. این مدل به صورت مخفی در داخل دهان قرار میگیرد و نسبت به براکت فلزی از قیمت بالاتری برخوردار هستند بر اساس نوع رتبه بندی هزینه متوسطی را شامل می شوند.
براکت های لینگوال که از جدید ترین مدل براکت ها هستند، طرفداران زیادی دارند. برخی از این مدل با نام براکت نامرئی یاد می کنند و کاملا مخفی هستند و از نظر هزینه نسبت به دیگر براکت ها از قیمت بالاتری برخوردار هستند.

مشورت با بیمه

در رابطه با تعرفه ارتودنسی کودکان در گرگان توصیه قطعی ما این است که قبل از انتخاب براکت خود با شرکت بیمه خود مشورت کنید چرا که برخی از شرکت ها حداقل نصف هزینه درمان بیمار را تقبل می کنند، اما با آماری که به دست آورده ایم بیمه ها معمولا هزینه براکت فلزی را تقبل می کند و ارتودنسی هایی که به واسطه زیبایی انجام می شوند بیمه هیچ هزینه ای را برای آن در نظر نمی گیرد .

طول درمان

بهترین زمان مراجعه کودکان برای معاینه از سن 7 سالگی تا 9 سالگی است و انجام ارتودنسی از سن 9 سالگی تا نوجوانی توصیه شده است، در این دوره زمانی که هم دندان های شیری کودک وجود دارد و هم دندان های دائمی اون در حال رشد هستند بهترین زمان برای انجام و معاینه ارتودنسی است، بسته به تشخیص پزشک اگر مشکلات فک و دندان کودک شما حاد و پیچیده باشد قطعا به مدت زمان بیشتری برای درمان نیاز است

و با توجه به این امر که در طول درمان ارتودنسی چندین مرتبه برای معاینه باید به متخصص خود مراجعه کرد، از این نظر هزینه های بیشتری را در پی خواهد داشت و در واقع پزشک مورد نظر وقت و انرژی بیشتری را صرف خواهد کرد و این امری عادی است که هزینه بالاتری داشته باشد، پس قبل از معاینه متخصص ارتودنسی به هیچ عنوان نمی توان تعرفه مورد نیاز را مشخص کرد.

نوع درمان و سن بیمار

یکی دیگر از مواردی که در تعرفه ارتودنسی تاثیر دارد نوع درمان و سن بیمار است، در سنین کودکی انجام ارتودنسی راحت تر است و انجام این امرهزینه های کمتری را در پی خواهد داشت اما در زمان بزرگسالی که دندان های دائمی به طور کامل رشد کرده اند کمی شرایط سخت تر می شود. در برخی از بیماران نوع ناهنجانی کودک به گونه ای است که نیاز به جراحی داردو یا نوع ناهنجاری سبک تر است که این مورد هم در تعرفه ارتئدنسی کودکان بسیار تاثیر گذار است .تعرفه ارتودنسی کودکان در گرگان

شاید وقتی اولین بار مقدار هزینه را بشنوید شوکه شوید و از انجام آن برای کودک خود پشیمان شوید اما قطعا به شما این توصیه را می کنم با پرداخت این هزینه نه تنها کودک شما در آینده از حس اعتماد به نفس بیشتری برخوردار خواهد شد چرا که درمان ارتودنسی در زیبایی صورت و ردیف بودن دندان ها در زیبایی لبخند بسیار تاثیر گذار هستند وعلاوه بر آن دیگر نیاز به انجام هرینه های دوباره برای درمان هایی که ممکن است به وجود آید نمی شوید،

در واقع دندان های نا مرتب باعث می شود تا مواد غذایی به خوبی جویده نشوند و در پی آن مشکلاتی برای معده افراد به وجود آید و یا در مواردی بوده است ک مشکلات روی هم قرار گرفتن دندان ها و مشکلات فک باعث پوسیدگی و از بین رفتن دندان ها می شود پس چه بهتر است که با پیشگیری عاقلانه جلوی به وجود آمدن چنین مشکلاتی برای کودکمان را بگیریم.

ارتونسی کودکان در گرگان

دکتر فاطمه عبداللهی که یکی از بهترین متخصصان ارتودنسی در گرگان هستند با داشتن کادری مجرب و هچنین برخورداری از مطبی کامل با تمام تجهیرات های مود نیاز بهترین درمان را با قیمت های مناسب برای بیماران خود انجام می دهد و با ایجاد کردن محیطی کاملا امن و استریلیزه این امکان را برای بیماران خود به وجود آورده است تا بیمار با حس خاطر جمعی خود را به دست پزشک بسپارد . برای انجام ارتودنسی کودکان دلبندتان با بهترین تعرفه ارتودنسی کودکان در گرگان و همچنین خودتان می توانید به دکتر عبدالهی مراجعه کنید .

تعرفه ارتودنسی کودکان در گرگان

دکتر فاطمه عبدالهی

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی گرگان

متخصص ارتودنسی کودکان در گرگان
تسلط به تکنیک های روز دنیا
خدمات: ارتودنسی نامرئی، ارتودنسی سرامیکی، ارتودنسی متحرک ، ارتودنسی دیمون ،

ارتودنسی همراه با جراحی فک و ناهنجاری های دهان و دندان

  • آدرس: بلوار نهارخوران – مابین عدالت 74 و 76 – ساختمان پارک رویال – طبقه اول
  • تلفن: 09901429006
  • وبسایت: www.drabdolahi.com
  • ایمیل:dr.f.abdollahi@gmail.com
  • اینستاگرام : dr.f.abdollahi

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.